У 1917 році Альберт Ейнштейн заклав теоретичні основи стимульованого випромінювання. У той час ніхто не підозрював, що ця теорія може мати далекосяжні наслідки для науки та технологій. Минуло сто років, і людство вже не може обійтися без лазерів.
Використання лазера в різанні металу
По суті, лазер являє собою надзвичайно гнучкий інструмент, тому можлива лазерна різка різних матеріалів різної товщини. При лазерному різанні зазор для пропила дуже вузький. Якщо порівняти якість даного методу з іншими методами, застосування лазера найбільш ефективно.
Залежно від того, який тип системи використовується для лазера, можна обробляти практично всі види матеріалів. Лазерная резка металла забезпечує кращу якість серед всіх інших процесів плазмової та газового різання з точки зору точності та теплового впливу. Навіть якщо тепловий вплив при лазерному різанні деталей нижче, ніж при інших процесах термічної (плазмової й киснево-паливної), гарт кромок при використанні лазера вище.
Застосування певної довжини хвиль, різноманітність технологічних газів, точне фокусування і динамічне формування променя дозволяють домогтися максимальної відсутності шорсткостей на крайках зрізу.
Переваги лазерного різання
Залежно від матеріалу чиста кромка, яка не вимагає подальшої додаткової обробки зрізу, зазвичай може бути досягнута тільки за допомогою лазерного різання. Також позитивним є те, що лазерна різка з ЧПУ пов'язана з високим коефіцієнтом використання матеріалу, тому дуже економічна.
Ще одна перевага полягає в тому, що при лазерного різання з ЧПУ маркування або гравіювання, а також різка деталей можуть виконуватися одним і тим же джерелом променя і в рамках однієї операції. Однак у лазерного різання є і недоліки. Вони складаються, серед іншого, з високою вартістю системи, що залежить від використовуваного джерела променя, великого споживання технологічного газу й електроенергії, а також застосування суворих правил техніки безпеки.
Висновок
Завдяки своїй високій точності лазерна різка використовується в багатьох галузях промисловості, включаючи металургію, електроніку, суднобудування і т. Д. Вона має ряд переваг, серед яких:
низьке тепловиділення металу;
відсутність деформування матеріалу;
високошвидкісний процес різання;
якісний крій металу;
гнучкість використання лазерів;
економія матеріалу;
точність обробки.
Це ще більше показує, наскільки високий потенціал розвитку лазерного різання в сучасному світі.